Elżbieta Bieńkowska

Elżbieta Bieńkowska z domu Moycho – ur. 4 lutego 1964 r. w Katowicach, polska urzędniczka samorządowa i polityk. W latach 2007-2013 minister rozwoju regionalnego, od 2013 roku wiceprezes Rady Ministrów i minister infrastruktury i rozwoju w rządzie Donalda Tuska, senator. Od 2014 roku Europejski Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego i Usług.

Do senatu została wybrana jako bezpartyjna z list Platformy Obywatelskiej. Jako minister infrastruktury i rozwoju zasłynęła słowami „sorry, taki mamy klimat” tłumacząc znaczne opóźnienia pociągów przy niewielkim mrozie. W maju 2015 roku Cezary Gmyz z tygodnika „Do Rzeczy” ujawnił nagranie rozmowy Elżbiety Bieńkowskiej z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem, mającej mieć miejsce w czerwcu 2014 w restauracji Sowa i Przyjaciele (afera podsłuchowa). W rozmowie m.in. zastanawiała się kto pracuje za 6 tys. zł miesięcznie – „albo złodziej, albo idiota… To jest niemożliwe, żeby ktoś za tyle pracował.” 

Opisywała też sytuację w polskim górnictwie:

Mówię ci, żenada z tym całym górnictwem i z tą gospodarką, po prostu takie zaniedbania… Prawda jest taka, że właściciel, czyli Ministerstwo Gospodarki, generalnie w dupie miało całe górnictwo przez całe siedem lat. Były pieniądze, a oni, wiesz, pili, lulki palili, swoich ludzi poobstawiali, sam wiesz, ile zarabiali i nagle pierdyknęło.

Ja przez jeden miesiąc czy więcej przez całe weekendy w moim biurze senatorskim na zmianę słuchałam ludzi od górnictwa. I tam są normalnie bandy. Tam jest, kurwa, banda na bandzie i bandę pogania. Jest jedna banda profesorów, druga związkowców, trzecia banda zarządzających, czwarta banda (…) firm, które z tego żyją świetnie.

Zobacz więcej: afera podsłuchowa.

grzechy-platformy-elzbieta-bienkowska

Related Posts