Elżbieta Gelert

Elżbieta Gelert ukończyła studia na Wydziale Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Poznaniu, a w 1996 roku studia podyplomowe z zarządzania Szpitalami w Szkole Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracowała w szpitalach we Fromborku i Bartoszycach, w 1998 objęła stanowisko dyrektora generalnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Należała do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, następnie przystąpiła do Platformy Obywatelskiej. Od 2002 do 2005 roku była radną rady miasta w Elblągu. Z ramienia PO była też senatorem. W 2011 roku została posłem na Sejm z listy Platformy Obywatelskiej. Była kandydatką PO na prezydenta Elbląga w przedterminowych wyborach w 2013 roku. Wybory przegrała w drugiej turze z kandydatem PiS Jerzym Wilkiem.

W czasie kiedy Elżbieta Gelert była dyrektorem generalnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, skandal wywołały jej słowa na temat gwałtu na tłumaczce dokonanego przez ratowników medycznych szpitala w Elblągu. Do gwałtu miało dojść podczas szkolenia w Kaliningradzie we wrześniu 2013 roku. Mimo zgłoszenia na policję ratownicy wciąż pracowali w szpitalu w Elblągu. Oskarżeni zostali przesłuchani dopiero po siedmiu miesiącach od chwili gwałtu, przyznali się do winy i zgodzili się na kary w zawieszeniu.

Dyrektor szpitala Elżbieta Gelert zaczęła mówić w mediach, że wina leży po obu stronach, ratownicy zachowali się niestosownie, ale będą pracować do chwili wyroku. Warto podkreślić, że Elżbieta Gelert jest członkiem Kongresu Kobiet. Oskarżeni otrzymali wyrok w zawieszeniu. Sędzia w uzasadnieniu wyroku mówiła, że to przypadek incydentalny, oskarżeni nauczyli się w toku postępowania, że ich czyn był zły, byli wcześniej niekarani, mają rodziny.

Elżbieta Gelert

  • tagi

Related Posts